FOTOGALERIE

> více foto


Nejlepší vína světa 2007 - alespoň dle hodnocení Wine Spectator

Autor: LK | Diskuse

Americký časopis Wine Spectator každoročně sestavuje žebříček Top 100 vín světa.
Pojďme se podívat na vítězná vína a když píši podívat, tak nejen na fotky a stránky producentů, ale i na videa vítězné desítky. Uvařte si kávičku, nebo spíše nalijte si skleničku svého favorita a jdeme na to.

První trojka

Když se řekne Châteauneuf-du-Pape tak i člověk neznalý vína zbystří a ví, že se mluví o jedinečných a ,, drahých" vínech. Mimochodem o cenách dnes bude ještě určitě řeč, jen tak si tipněte průměrnou cenu vín první desítky. K tomu ale později.

Vína z oblasti Châteauneuf-du-Pape slavila letos velký úspěch, dvě z nich skončila v první trojce. Clos des Papes, Châteauneuf-du-Pape 2005 od Paula Avrila jako víno roku 2007. Dále pak na třetím místě Le Vieux Donjon Châteauneuf-du-Pape 2005 od rodiny Michel. Mezi ně se se těsně vměstnalo Ridge 2005 Chardonnay Santa Cruz Mountain Estate od Ridge Vineyeards z Kalifornie a to se stejným počtem bohů jako druhé Clos des Papes.

V první desítce
Bramborovou medaili si odneslo Antinori Toscana Tignanello 2004 od rodinného vinařství Antinori, jehož tradice sahá až do třináctého století.
Ostaní místa si rozebrala po dvou vinařství z Francie a Austrálie, po jednom vinařství z Itálie a USA. Celkově pak byla v první desítce nejúspěšnější vína z Francie, která se umístila čtyřikrát.

Ceny
Průměrná cena lahve vína z první desítky pak je 99, 80 dolarů, nejdražší je šampaňské od firmy Krug za 150 dolarů, vítěz pak stojí dolarů 80. Zajímavostí je zcela určitě cena druhého umístěného a to pouhých 35 dolarů. Přihlédneme - li k cenám leckdy průměrných vín na našem trhu, chce se našinci zaplakat. Zvláště pak když zjistíte, že většina z nejlepších sta vín světa, minimálně podle renomovaného Wine Spectator stojí kolem 30 dolarů, ale najdete tu i vína pod dolarů dvacet. Zajímavé, že?

Přehled prvních deseti včetně videa a oficiálních stránek vinařství
Je to velmi jednoduché, pokud chcete vidět video, stačí kliknout na název vína, pokud stránky o vinaři, pak klikněte na jeho jméno. Pěkné pokoukání.

1. Clos des Papes, Châteauneuf-du-Pape 2005, vinařství Paul Avril, Francie

2. Chardonnay Santa Cruz 2005, vinařství Ridge Vineyeards, USA

3. Le Vieux Donjon Châteauneuf-du-Pape 2005, vinařství Michel, Francie

4. Antinori Toscana Tignanello 2004, vinařství Antinori, Itálie

 

5. Shiraz Barossa Valley Bellas Garden 2005, vinařství Two Hands wines, Austrálie

6. St.-Julien 2004, vinařství Château Léoville Las Cases, Francie

7. Bolgheri Superiore Ornellaia 2004, vinařství Tenuta dell Ornellaia, Itálie

8. Carnival of Love Shiraz 2006, vinařství Mollydooker, Austrálie

9. Cabernet Sauvignon Reserve , vinařství Robert Mondavi, USA

10. Brut Champagne 1996, vinařství Krug, Francie

 

Celkový přehled Wine Spectators TOP 100 včetně počtu bodů a ceny.


< zpět


počet příspěvků: 0

 
TOPlist