Vyhledat

Česká Republika (148)

Zahraniční (19)


Dobrá vinotéka

Dobrá vinotéka pro vás připravuje souhrný katalog vinařství z celého světa.
Katalog je průběžně doplňován.
Pokud víte o vinařství, které zde není, napište nám na , rádi ho přidáme.

FOTOGALERIE

podoblast Slovácká

Vinařství Čebav

ČEBAV s.r.o., se sídlem ve Tvrdonicích, zaměřenou na výrobu a distribuci vína, založili v roce 1996 místní vinaři Jan Čech a Jan Balga. V počátcích hospodařili na čtyřech hektarech starých vinohradů ve vinařské oblasti Podluží, v katastru obcí Tvrdonice a Týnec. Tato oblast je naší nejjižnější vinařskou oblastí, na jihu sousedící s Rakouskem a na východě se Slovenskem.

V současnosti hospodaří na 32 ha vinic, přičemž převážná většina z nich je nově vysazených. Do budoucna plánuje rozšíření obhospodařované plochy zhruba na 35 ha. Každoročně se snaží o obnovu vinic a výsadbu nových odrůd např. Rulandské šedé.

V roce 2001 bylo vybudováno nové sklepní hospodářství ve Tvrdonicích, kde má firma provozovnu. Aktuální skladovací kapacita činí asi 250 tisíc litrů. Návštěvníci si mohou prohlédnout jak moderní vinařskou technologii, tak i vinice. Tato prohlídka zahrnuje odborný výklad s vinařskou tématikou a také řízenou degustaci.

ČEBAV nabízí pestrou škálu jakostních a přívlastkových vín. Zhruba pětapadesát procent produkce přitom činí červené odrůdy, zejména Frankovka, Cabernet Sauvignon, Modrý Portugal a Zweigeltrebe. Z bílých odrůd patří mezi nejžádanější Chardonnay, Sauvignon, Tramín červený a Muškát moravský. Nechybí mezi nimi ročníky, s nimiž společnost ČEBAV slavila úspěchy nejen na výstavách, ale i na Valtických vinných trzích. Odbyt produkce je zajišťován velkým množstvím stálých klientů.

V roce 2003 firma získala Certifikát integrované produkce vín. Do budoucna se chce orientovat především na výrobu kvalitních přívlastkových vín a má tendenci dalšího rozvoje v modernizaci zpracování hroznů a následné finalizaci produktu do nejvyšší kvality.

www.cebav.cz - Tvrdonice, Slovácká 711


< zpět

TOPlist